Wegański koktajl z truskawek

wegański koktajl truskawkowy
wegański koktajl truskawkowy

W sezonie letnim nie ma nic przyjemniejszego niż spożywanie świeżych owoców, a w szczególności owoców z rodziny jagód. A jagody czyli truskawki, borówki, poziomki, maliny nie tylko charakteryzują się lekko kwaskowatym (bardzo ważne w czasie upałów, gdyż cierpki smak przytrzymuje płyny w orgaznimie) słodkim smakiem, ale również tym, że zawierają oprócz witamin przeciwutleniacze – związki wyłapujące wolne rodniki i chroniące organizm przed wczesnym starzeniem się.

Dobrze jest więc w tym czasie korzystać z tych naturalnych, smacznych „kosmetyków” w formie jak najmniej przetworzonej (zazwyczaj dżemy o smaku truskawkowym nawet koło truskawek nie stoją ;-)). Najlepszą formą spożywania truskawek oraz innych jagód jest sposób na  „prosto z krzaczka”, ekologicznego ma się rozumieć. Natomiast jeśli w upalne popołudnie staniemy się tak leniwi, że nawet na przeżuwanie zabraknie nam ochoty, wówczas można skorzystać z odświeżającego, zdrowego oraz sycącego (zamiast obiadku) koktajlu truskawkowego, z dodatkiem banana oraz napoju sojowego (ryżowy też się świetnie sprawdza w tej formie).

Natomiast jeśli upały naprawdę dają się we znaki, a my mamy mocne żołądki (oraz Śledzionę), wówczas możemy pokusić się o dodanie kilku kostek lodu do takiego koktajlu, lub przed zmiksowaniem truskawek i banana można włożyć owoce do zamrażalnika, a potem dopiero zmiksować. Nie polecamy jednak tak schłodzonego koktajlu truskawkowego podawać dzieciom, które nie mają jeszcze mocnej Śledziony ani dobrze rozwiniętego układu trawiennego.

wegański koktajl truskawkowywegański koktajl truskawkowy

SKŁADNIKI
  • filiżanka świeżych truskawek ekologicznych (lub innych jagód)
  • pół banana
  • pół filiżanki mleka sojowego bio
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA
  1. Mleko sojowe, truskawki oraz pół banana wrzucamy do blednera i miksujemu. Podajemy od razu przystrojone truskawką 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *