Chleb ciemny bezglutenowy Bauckof z pudełka

Bauck mieszanka do wypieku chleba Chleb nie należy do najprostszych wypieków i nie zawsze się udaje. Zwłaszcza jeśli idzie o chleb bezglutenowy, to poprzeczka podniesiona jest znacznie wyżej. Oczywiście jak mamy chęci i czas, możemy wypróbować przepis na uzależniający chleb bezglutenowy z quinoa i prosa. Niemniej gotowa mieszanka  do wypieku bezglutenowego chleba Baucka nie dość, że jest prosta w przygotowaniu, to wypiek wychodzi naprawdę bardzo smaczny i nie kruszy się. Taki chleb bezglutenowy jest lekko wilgotny w środku,  a na zewnątrz ma chrupiąca skórkę i jest bardzo podobny do tradycyjnego pieczywa. Poza tym warto podkreślić, że taki chleb bezglutenowy Bauckhof jest na dodatek zdrowy (nie ma w składzie niczego, co nie byłoby potrzebne ;-)) i biodynamiczny (bardziej zaawansowana forma rolnictwa ekologicznego). Jego receptura oparta jest w głównej mierze o ekologiczną mąkę ryżową, skrobię kukurydzianą i komosę ryżową (quinoa).

DSC_0430

 SKŁADNIKI

  • opakowanie ciemnego chleba bezglutenowego Bauckhof (mąka ryżowa 29%, skrobia kukurydziana, płatki ryżowe 14%, mąka kukurydziana, zakwas z komosy ryżowej (quinoa) w proszku 8% (produkty przemiału komosy ryżowej (quinoa), produkty przemiału ryżu 25%, kultury starterowe), czarny ryż 4%, zagęszczacz: mąka z chleba świętojańskiego, proszek do pieczenia (wodorowęglan sodu, środek zakwaszający: winian monopotasowy, skrobia kukurydziana), sól morska, zagęszczacz: ksantan, kakao)
  • 450 ml zimnej wody

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

  1. Rozgrzewamy piekarnik do 220 C.
  2. Zawartość opakowania mieszamy około 2 minut z zimną wodą. Nie dopuszczamy do tego, aby chleb wyrósł.
  3. Przekładamy masę do wyłożonej papierem do pieczenia foremki do pieczenia chleba(powinna mieć wymiary 24, 25 lub 26 cm) i wkładamy do piekarnika.
  4. Po upływie 5 minut wyciągamy chleb i robimy nacięcie na wierzchu.
  5. Pieczemy około 60 minut.
  6. Po upieczeniu czekamy, aż chleb wystygnie. Dopiero wtedy można go pokroić. chleb bezglutenowy firmy Bauck

 

Jedno przemyślenie nt. „Chleb ciemny bezglutenowy Bauckof z pudełka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *