Żywy ogień w sercu Syberii

Podróżując po centralnej Syberii można zadać sobie pytanie: co jedzą ludzie, żeby przetrwać w trudnych warunkach. Jedzenie może być proste, natomiast nie można pominąć roli ognia, która jest kluczowa kiedy chce się przyrządzić sycącą i pełnowartościową potrawę.

 pilaw w sercu Syberii

Podążając za modami żywieniowymi, popadamy często w skrajność. Zapominamy jak ważny w naszej diecie jest żywy ogień. O roli ognia w prawidłowym odżywianu i dostarczaniu energii Qi, mówi chińska medycyna.

pilaw w sercu Syberii

Doskonale można to zaobserwować w przypadku przygotowywania zup mocy –  w tym przypadku im dłużej się gotuje taką zupę, tym więcej zyskujemy energii Qi. Tutaj uwaga: kiedy przyrządzamy taką zupę na kuchence elektrycznej, wymagany czas gotowania wydłuża się czterokrotnie w porównaniu do gotowania na żywym ogniu. Niestety coraz żadziej mamy dostęp do kuchenek gazowych.

pilaw w sercu Syberii

Sybiracy wiedzą, że nic tak nie wzmacnia jak pilaw przyrządzony na żywym ogniu. Gorący, pożywny i pełen energii potrzebnej na to, aby przeżyć w trudnych warunkach Syberii.

pilaw w sercu Syberii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *