Bezglutenowe ekologiczne mieszanki do wypieku Bauckhof

bauckohof bread bionica.plWydawać by się mogło, że osoby przebywające na diecie bezglutenowej albo muszą zrezygnować z wielu przyjemności ( bo bezglutenowe produkty dostępne na polskim rynku są eufemistycznie mówiąc niesmaczne) albo rzucić karierę, męża i dzieci, i z opuszczoną przyłbicą spędzić najlepsze lata życia w kuchni. Istnieje jeszcze trzecia droga 🙂 Gotowe ekologiczne produkty bezglutenowe z pudełka. Zgadzamy się, że te dostępne na rynku mają paskudny skład i smak ;-). Niemniej istnieją producenci,  którym zależy nie tylko na naszym zdrowiu, ale również smaku. Firma Bauckof, będąca partnerem Bionici na polskim rynku, przygotowuje gotowe ekologiczne wypieki bezglutenowe, które są naprawdę bardzo smaczne. A wszystko to dzięki prawie stuletniej tradycji w wypiekaniu i mieleniu, która sięga początków rolnictwa ekologicznego w Niemczech i Jozefa Steinera.freshly baked Bauckhof bread www.bionica.plBauck falafels Bionica.pl

Historia Baucka

Wieść niesie, że rodzina Bauck hodowała świnie, które zaczęły bardzo chorować. Pan Eduard Bauck próbował różnych sposobów, aby pomóc zwierzętom. Niemniej dopiero kiedy zetknął się z rolnictwem biodynamicznym (bardziej wyrafinowana wersja rolnictwa ekologicznego, gdzie układy planet i pora odgrywają ogromną rolę), udało mu się uratować trzodę. Zafascynowany ideą rolnictwa ekologicznego pan Bauck zaangażował się w rozpowszechnianie idei gospodarstwa biodynamicznego w północnych Niemczech. Jest rok 1932.

W 1969 Edward Bauck w celu zapewnienia swoim ziemiom niezależności, a także wierności idei rolnictwa biodynamicznego, tworzy fundusz powierniczy, pod którego kuratelą znajdują się wszystkie budynki i cała ziemia. Przez pierwsze 30 lat firma funkcjonuje w oparciu tylko o jedne gospodarstwo rolnicze Baucka. W 2000 roku firma przeprowadza się do nowego miejsca, gdzie jest więcej przestrzeni na maszyny i magazyn.

Bauck falafels Bionica.pl Bauckhof brownies Bionica

Produkty bezglutenowe:

Firma Bauck stała się znana na niemieckim rynku ekologicznymi, oferując gotowe ekologiczne mieszanki do pieczenia oraz produkty dla wegetarian. Dostrzegając pogłębiający się problem nietolerancji na gluten u coraz większej liczny bardziej świadomych konsumentów, Bauckof postanowił wykorzystać potencjał jaki ma – mistrzostwo w mieleniu, mieszaniu i pakowaniu i poszerzyć swoją ofertę o produkty bezglutenowe. W tym celu zostały zbudowany oddzielny młyn, zainstalowana linia produkcyjna, pakująca i maszyna do mieszania, a także laboratorium dedykowane tylko i wyłącznie dla mieszanek i produktów bezglutenowych.

Wszystkie produkty bezglutenowe są 100% ekologiczne i nie znajdziecie tam zbędnych składników (może za wyjątkiem nierafinowanego  cukru trzcinowego), ale czasami jest on niezbędny w produkcji by wiązać składniki. Mimo to, nieustannie najwyższym kryterium dla Baucka (co potwierdzamy z ręką na sercu) stanowi smak, tzn. aby mieszanki bezglutenowe smakowały równie dobrze, jak ich glutenowe odpowiedniki. To że nie zawierają glutenu, powinno stanowić ich dodatkowy atut.

Na naszym blogu pojawią się już wkrótce przepisy na produkty bezglutenowe Bauckhof: ciasto czekoladowe – murzynek (brownies), chleb bezglutenowy oraz falafele (tradycyjne na Środkowym Wschodzie kulki z cieciorki). Wszystkie wypieki wyszły naprawdę wyśmienite.

Dostępne bezglutenowe gotowe mieszanki Baucka:

Jedno przemyślenie nt. „Bezglutenowe ekologiczne mieszanki do wypieku Bauckhof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *